WIADOMOŚCI KLUBOWE

Na przystani wyrównana plaża no i została ustawiona siatka (Zakup KW LOK). Można grać w piłkę plażową. Grupa studentów - ekipa Śmigła w tym tygodniu ją testowała.
>>KLIK<<
Na przystani od poniedziałku do piątku 7.06.2013 trwa akcja "Program edukacji morskiej" finansowanego przez UE.
Program jest długofalowy, Więc jest szansa na kolejne edycje programu w naszej bazie...
28.05.2013 Stara gwardia aktywowana. Zadanie niełatwe, bo ciężkie elementy dźwigać trzeba było. Temat uporządkowania dech mamy załatwiony, od razu jakoś większy porządek na przystani.
Jeszcze kilka tematów choćby z plażą zrobić trzeba. Akcje będą wymagały powtórzenia. Jaki jest plan?....

25.05.2013 z pomocą SGJ, MEYN (nowa stopka pod maszt oraz podwięzi wantowe, bosmana Mirosława, kasy klubowej itd.) Omega SL-72 jest na slipie i czeka na postawienie masztu. Drewniany pokład został zastąpiony laminatem.
Przynajmniej coroczne malowanie pokładu i cykliczną jego wymianę mamy z głowy. Cała operacja trwała wyjątkowo długo - jakieś 3 lata jeśli dobrze liczę, więc fakt postawienia kropki nad i jest mega pozytywny :)
W dniach 03.06.- 07.06.13 na przystani gościć będziemy program Edukacji Morskiej finansowany przez Urząd Marszałkowski i firmowany przez niejakiego Mateusza K. Każdego dnia przez naszą przystań przewinie sie około 100 dzieciaków z podstawówek, Będą pływać na dezetach i omegach. Szkoda, że lęborskie podstawówki nie biorą udziału w tym programie. Może zmienimy to w przyszłym roku? Będzie kolejna edycja tego programu. Swoją drogą pamiętam jak robiliśmy taką akcję bez pomocy marszałka.

Slip wymieniony na mocniejszy. Wkrótce można będzie wodować cięższy sprzęt....

Wymieniono slip na mocniejszy z pozyskanych materiałów przez kolegę Mirosława Mrugasiewicz. Parę drobiazgów i będzie można wodować 2T-nową jednostkę.

Plaża zaczyna być atrakcją :). Pogoda 18.05.2013 jak latem ... 27st.C w cieniu :)

/ MT
Rada Klubu zaprasza wszystkich zainteresowanych członków Klubu na zebranie w piątek 17.05.13 o godzinie 19.30 na przystani.
Nad jeziorem w końcu pogoda! Dzisiaj zjechała DeZeta, hałasowano w świetlicy, rozgarniano piaskownicę :)