WIADOMOŚCI KLUBOWE
5.01.2007 odbędzie się posiedzenie Zarządu Słupskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego (Ustka). Nas będzie reprezentował kol. Mirosław Mrugasiewicz
Sprawozdania z działalności KW LOK Lębork właśnie wysłałem do BZW LOK w Gdańsku
W niedzielę zaczynamy z Rolandem pomiary i przymiarki do projektu OMEGA ;)
Przypominam że na czwartek planowane są od godziny 11:00 (około 1-2h) prace na przystani. Ułożenie nabrzeża z powrotem po malowaniu.
Na początku stycznia będzie spotkanie robocze przygotowawcze do zajęć z nawigacji.
Sporo materiałów ma Jan Kłosowski, który zgłosił się do prowadzenia tych wykładów. Materiały, pomoce itp. ustalimy i przygotujemy w pierwszym tygodniu stycznia (Jan, Marek+Cobra).
Przewiduje się że warsztaty z nawigacji klasycznej zajmą około 3 spotkań.
Nawigacja elektroniczna - 1-2 zajęcia. Więcej po opracowaniu już kompletnych materiałów i ćwiczeń.
6 stycznia, 12:30 w gimnazjum nr 1 pierwsze zajęcia z nawigacji. . Wcześniej od 11:00 tradycyjnie zajęcia na żeglarza - tym razem teoria żeglowania. / 2006-12-26 19:22:25
Przeglądam stronki w poszukiwaniu ciekawostek, a tu na American Sailing Association (odpowiednik PZŻ) słowniczek żeglarski z angielskiego na różne języki. Tak tak, jest i na polski, tylko transkrypcji fonetycznej brak (czyli jak to wymawiać). Kto by się spodziewał, że zauważą taki rolniczy kraj nad Bałtykiem (na mapie świata nasze morze jest naprawdę śmiesznie małe).
Informacja o kursach dla płetwonurków oraz żeglarskich organizowanych przez LOK. Dodatkowo zamieszczam otrzymane wytyczne do wypełniania sprawozdań OCR).
28.12.2006 11:00 (czwartek) potrzebnych jest kilku mocnych ;) na przystani na jakieś 2h. Kto by mógł niech da znać. 4 osoby potrzebujemy...
Znalazłem u siebie filmik z września 2004 na którym burmistrz Włodzimierz Klata....
Pierwszy raz płynął na Omedze na jednej z otwartych imprez. Nie pamiętam już co to była za okazja. Płynie ze świeżo upieczonymi sternikami jachtowymi.
Do fotorelacji z wypadu samochodem do Rowów w celu obejrzenia wejścia do portu dodałem mapkę trasy, po której mam nadzieję popływać w przyszłym sezonie.
Trochę historii " Pamiętacie te małe regaty ZK-10 (odpowiednik naszych DeZet)?
W sobotę zajecia normalnie od 11:00 - żeglarz - budowa i instalacje jachtowe.
Potrzebne są ze 3-4 osoby do konserwacji pomostu i porządkowania żagli nad jeziorem. Wyjazd 11:30 sprzed gimnazjum nr 1...Dziś odbyła się Rada Klubu...